btx3

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks bildiğimiz üzere cildin kırışıklıklardan kurtulabilmesi için yapılan genel çaplı bir gerginleştirme çalışması olarak dikkatleri çekiyor. Derinin esnek bir yapısı olması ve yaş ilerledikçe kendini salması ile birlikte ciltte kırışıklık ve sarkma gibi problemler ortaya çıktığından dolayı genellikle bayanların tercih ettikleri bir yöntem olarak da dikkatleri çekiyor.

Botoks işlemi yapılırken öncelikli olarak cildin hangi bölgelerinin gerginleştirilmesi gerektiği uzman kişi tarafından kalem yardımı ile işaretlenir. Kalem yardımı ile bir şerit halinde işaretlerin çekilmesi ile birlikte cildin en hassas bölgeleri de aslında belirlenmiş olur. Sonraki süreçte ise cildin gerginleştirme ile alakalı olarak çalışmalarına en hızlı şekilde başlanır.

Gerginleştirme için işaretlenen bölgelere iğne yardımı ile deri altına enjekte etmek sureti ile ilaç verilir. Bu ilaç, deri altında yer alan hücreler ile birlikte birleştiğinde dinamizm kazanır ve bu dinamizm ile birlikte cildin kısa bir zaman içerisinde yavaş yavaş eski, haline dönmesini ve gerginleşmesini sağlar. Böylelikle botoks işlemi çok kısa bir zaman içerisinde gerçekleşmiş olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>