dis-estetigi-nedir

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği terimi birçok kişiye yabancı gelebilir. Vücudun her bölgesi için günümüz tıp literatüründe estetik işlemleri uygulayabilmek mümkün. Dişler, vücudun en önemli görsel unsurlarından birisidir. Bu neden dolayısı ile insanların özellikle diş güzelliğine önem vermeleri çok daha dikkat çekici hale gelir. Diş estetiği normal operasyonlara nazaran biraz daha farklıdır.

Diş estetiği dediğimiz zaman öncelikli olarak dişlerde ve diş etinde yer alan belli başlı sorunlar tespit edilir ve diş hekimi tarafından düzeltilir. Sonrasında ise diş üzerindeki beyazlık sorunları ya da çarpık görünüm birçok farklı operasyon ile düzeltilebilir. Diş için de bir estetik ameliyatı olduğunu söyleyebiliyoruz. Dişlerinizin de cerrahi operasyon görmesi mümkün.

Diş etinde ortaya çıkan sorunlar, çoğu zaman diş oluşumunda sıkıntılar yaratabilir. Bu safhada uzmanlar cerrahi operasyon gereği duyarlar. Bazı dişler o kadar inatçıdırlar ki çenenin yapısını bozabilme şansı söz konusudur. Bu neden dolayısı ile diş estetiği kapsamında bir cerrahi operasyon geçirilir ve bu operasyon lokal anestezi ile yapılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>