estetik ameliyat

Estetik Ameliyat Nasıl Yapılır?

Estetik ameliyat yapılırken uzmanların dikkat etmeleri gereken birçok önemli durum söz konusudur. Öncelikli olarak estetik yapılacak bölge en ince detayları ile incelenerek estetik için uygunluk durumuna bakılır. Sonraki süreçte ise estetiğin türüne bağlı olarak deriyi alıştırmak amaçlı ön tedavi süreci uygulanır ve bu süreç 30 gün kadar sürer.

Sonrasında ise hasta ile operasyon için bir gün kararlaştırılır ve operasyon günü geldiğinde öncelikli olarak derinin son hali mutlak surette kontrol edilir. Estetik operasyonun şekline göre genellikle birkaç gün öncesinden vücudun herhangi bir bölgesinden parça alınması gerekiyor ise alınır. Bazı uzmanlar bu parçayı operasyon esnasında da alabilmekteler.

Sonrasında ise operasyon gerçekleştirilir. Estetik operasyonlar genellikle bayıltılarak geliştirilir. Küçük çaplı operasyonlarda uzmanların insiyatifine göre lokal anestezi ile de bu tip operasyonlar rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Estetik operasyonlar sonrasında 24 saat dahi yatmadan genellikle taburcu işlemleri gerçekleşir. Ancak bu durum tamamı ile operasyonu yapan doktorun insiyatifi altında olduğundan dolayı temkinli olmakta her zaman için yarar görüyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>