Liposuction

Liposuction Nasıl Yapılır?

Liposuction, daha önceki yazımızda da anlattığımız üzere vücutta ki yağların cerrahi bir yöntem ile alınmasına verdiğimiz genel isimdir. Bu operasyon, son teknoloji bir vakum cihazı ile gerçekleştirilir. Bu vakum cihazı genellikle yağları çekme işlemi için küçük uçlu bir iğne yapısını kullanır ve en etkili şekilde yağı vücuttan ayrıştırır.

Liposuction nasıl yapılır? Operasyon öncesinde vücudunuzun yağ alınacak bölgeleri net olarak belirlenir ve bu bölgelere kalem ile işaretlemek sureti ile belirteçler konur. Bu belirteçler hizasında küçük iğneler yağın çekileceği ana noktaya batırılarak vücuttan kısa zaman içerisinde yağın ayrıştırılması yapılır ve sonrasında da bu ayrıştırma işleminin akabinde yağ vakumla çekilerek makineye hapsedilir.

Vücuttan yağların alınması demek, aslında birçok farklı anlamda ciddi sıkıntılardan da kurtulunması anlamına geliyor. Basen, selülit ve sağlıksal diğer birçok farklı sorun, vücutta ki yağ oranının yükseliğine bağlı olarak ortaya çıktığından dolayı bunun önüne geçmek son derece önemlidir. Bu hizmetleri ülkemiz genelinde özel estetik kurumları ve uzmanları sorunsuz bir şekilde sağlayabilmektedirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>