liposuction-liposaksin-nedir

Liposuction Nedir?

Liposuction, vücudun belirli bölgelerinden hafif cerrahi yöntemler ile yağ aldırma işlemine verdiğimiz genel isimdir. Vücutta ki toplanmış yağlar, zaman içerisinde görsel olarak istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Selülit ve basen gibi sorunların ortaya çıkması aslında tamamı ile vücudun tek bir noktasında birikmiş yağlardan dolayı oluşur ve bu durum bayanlar için ciddi bir sorundur.

Liposuction nasıl yapılır? Aslında bu soru da en çok edilenler arasında. Operasyon genellikle uyutmadan ve kişinin vücudunun herhangi bir şekilde uyuşturulmaması ile yapılır. Vakum aleti yardımı ile fazla yağların alınacağı bölgeye öncelikle bir sıvı sürülerek yağlı bölgelerin açığa çıkması sağlanır. Daha sonra bu yağlı bölgede operasyon başlar.

Küçük bir iğne ucu yardımı ile derinin altına girilerek o bölgedeki yağlar çekilir. Yağlar vakum cihazı içerisinde yumuşak bir sıvı haline getirilir. Yağ çekme işleminin ardından bölgenin kesinlikle dinlendirilmesi gerekir. Aksi takdirde vücut bu operasyona ters tepki verebilir. 24 saat dahi hastahane müşahadesi görmeden operasyon sonrasında evinize gidebilir ve yağsız, sorunsuz bir vücudun keyfini sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>