6_37__url

Selülit Estetiği

Selülit estetiği, bildiğimiz üzere bayanların en çok çekindiği bölgelerinde meydana gelen sorunları ortadan kaldıran bir operasyon biçimi olarak dikkatleri çekiyor. Çok kısa bir zaman içerisinde alternatif tıp teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte selülit sorunu için de çok ciddi çözüm yolları ortaya çıktı diyebiliyoruz. Estetik operasyonlar muazzam bir noktaya ulaştı.

Selülit, nacak arkasında yağlar nedeni ile oluşan çok ciddi görüntü sorunları ortaya çıkaran bir deri sorunu olarak da nitelendirilebilir. Son zamanlarda özellikle selülit sorununu ortadan kaldırmak için uygulanan en etkili yöntem Liposuction yöntemidir. Vücudun  selülit oluşan bölgesinin yağlardan arındırılması ve sonrasında o bölgeye hareket kazandırılarak hücrelerin harekete geçmesi amaçlanır.

Bu bölgeye elektrik masajı verilerek cildin kendiliğinden sıkılaşması sağlanır. Ancak bu sıkılaşma süreci kısa bir zaman içerisinde olması isteniyorsa mutlak surette yağlardan arındırılmalıdır. Yağlardan arındırılmış bir cilt, her anlamda kendini düzeltmeye ve sıkılaşmaya hazır bir cilttir. Bu neden dolayısı ile selülit probleminden de kurtulabilmek için liposuction olmazsa olmazlardan birisi olarak nitelendirilebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>